معمای درون رضا صادقی
نویسنده خبر :

معمای درون رضا صادقی

12 بهمن 1391 1 نظر
کد خبر : 641918
بازدید : 225839
خلاصه خبر :
متن خبر :

درون رضا صادقی معمایی است که نباید حل شود     

رضا صادقی گفت: علاقه ندارم که در سینما غلت بزنم چرا که دنیای من چیزی کم ندارد و بر این اعتقادم که هر روز زمان درگیر تفاوت است.این خواننده پاپ که به تازگی در فیلم «بی خداحافظی» ایفای نقش کرده است، اظهار کرد: «بی خداحافظی» فیلم زندگی رضاصادقی نبود و من هم دوست نداشتم که این اتفاق بیفتد. زیرا درون رضا صادقی معمایی است که نباید حل شود.او درباره دلیل ایفای نقشش در این فیلم سینمایی گفت: دوست داشتم یک یادگاری تصویری و یک تجربه متفاوت برای خودم داشته باشم. شاید به مخاطب القا شود که این زندگی من است و شاید هم دلیلش ویژگی فیزیکی ام باشد، اما این گونه نیست.این خواننده پاپ که دربرنامه دستان سخن می گفت ، ادامه داد: سمی که یک هنرمند را به دلیل اجرانکردن، مجوز نگرفتن و روی صحنه نبودن از بین می برد، خیلی کمتر از سمی است که نزدیکان به او وارد می کنند. قصه رضا صادقی در فیلم هم دقیقا همین بود.
رضا صادقی با همه سختی هایی که در راستای «بی خداحافظی» متحمل شده است، تصریح کرد: احمد امینی ، محمدرضا فروتن و پیام دهکردی کمک های زیادی به من کردند، در حالی که من معتقد بودم این کار من نیست و سینما برایم یک اژدهای ۳۰سر بود اما آنها تلاش کردند تا من را بااین صحنه آشنا کنند. آنها صبوری کردند و من را برای کار آماده کردند.او در همین رابطه اضافه کرد: ۱۰ روز قبل از اینکه فیلم کلید بخورد از ترسم به امینی گفتم نمی خواهم این کار را انجام دهم اما امینی گفت که من را جای پدر خودت بگذار و راضی شدم که دوباره برگردم اما در جایگاه هنری، خود را در آن فضا تصور نمی کنم در حالی که اهالی سینمامیزبانان بزرگی برایم بودند.
این هنرمند در پاسخ به سوالی درباره اینکه هنرمندان سینما و موسیقی اوضاع آشفته ای را در عرصه هنر بوجود آورده اند اظهار کرد: باید بگویم که در این زمینه استثناهایی نیز وجود داشته است برای مثال شهاب حسینی یک مجری بود اما بعدها بازیگر خوب این مملکت شد. در حالیکه من خودم علاقه ای به ماندن در سینما ندارم.«بی خداحافظی» صرفا یک تجربه متفاوت برای من بود و قرار نیست که دوباره تکرار شود چرا که در صورت تکرار مورد نقد قرار می گیرم.وی معتقد است: اگر سینما تو را بخواهد حتی برای یک لحظه تو را صدا می کند اما اگر خودت به سمتش رفتی یعنی مهمان ناخوانده هستی.صادقی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره اظهارات جدید میرزمانی مبنی بر سخیف شدن ترانه های پاپ بیان کرد: دنیای موسیقی دنیای سلیقه است. البته اگر در حال حاضر بخواهم فقط در اندیشه مجوزآلبومم باشم، می گویم میرزمانی درست می گوید اما اگر قرار باشد کارم راادامه دهم، باید بگویم مقداری با او اختلاف سلیقه دارم. مگر نه این است که مولانا می گوید «دولت عشق آمد و من دولت پاینده شدم.»او با استناد بر این سخن مولانا گفت: شاید منظورمیرزمانی فضای سخیفی است که گاهی در مورد عشق به وجود می آید. اما برای عشق زمینی باید از چه کسی استعانت گرفت تا به خود او رسید. من نمی توانم بدون هیچ تجربه سطحی به سمت خداوند برسم، پس باید تجربه هایی در این راستا داشته باشم.