پست اخیر محمد معتمدى در اینستاگرام
نویسنده خبر : محمد معتمدی

پست اخیر محمد معتمدى در اینستاگرام

محمد معتمدی ۲۱ آبان ۱۳۹۴ 0 نظر
کد خبر : 732467
بازدید : 24049
8 likes
خلاصه خبر : چهارشنبه بيستم آبان يكى از سياه ترين روزهاى زندگى هنرى من بود. شركت ماهور در اين روز اثرى با صدايى من منتشر كرده بدون رضايت و حتى بدون اطلاع خودم. سالها پيش آهنگساز جوانى آلبومى به من پيشنهاد مى دهد و من با صداقت براى شنيدن اين اثر اشتياق نشان ميدهم و در همان  زمان اتودي بر روى آن مي خوانم. پس از مدتى به دلايلى از حضور در اثر انصراف مي دهم اما فايل صوتى نزد آهنگساز جوان باقي ميماند...
متن خبر :

چهارشنبه بیستم آبان یکى از سیاه ترین روزهاى زندگى هنرى من بود. شرکت ماهور در این روز اثرى با صدایى من منتشر کرده بدون رضایت و حتى بدون اطلاع خودم. سالها پیش آهنگساز جوانى آلبومى به من پیشنهاد مى دهد و من با صداقت براى شنیدن این اثر اشتیاق نشان میدهم و در همان  زمان اتودی بر روى آن می خوانم. پس از مدتى به دلایلى از حضور در اثر انصراف می دهم اما فایل صوتى نزد آهنگساز جوان باقی میماند. پس از گذشت حدود چهار سال مطلع میشوم اثری با صداى بنده برای اخذ مجوز به دفتر موسیقى ارشاد ارجاع شده. با کمی تحقیق مشخص می شود این اثر همان اثر آن آهنگساز جوان است که شرکت ماهور بر روی آن درخواست مجوز نموده است. نامه ای به دکتر پیروز ارجمند، مدیر کل وقت دفتر موسیقی می نویسم و از ایشان می خواهم با توجه به عدم رضایت بنده از اعطای مجوز به آلبوم مذکور ممانعت شود. جناب ارجمند پس از بررسی و کشف صحت ادعای اینجانب از این آلبوم صلب مجوز می نمایند. تا اینکه پیروز ارجمند از مدیریت دفتر موسیقی استعفا می دهد و درست در هفتهء اول کار سرپرست جدید شرکت ماهور مجدداً آلبوم را به دفتر موسیقی جهت مجوز ارجاع می دهد. دوباره همان نامه ای که به دکتر ارجمند نوشته بودم را به سرپرست جدید دفتر موسیقی می نویسم. ولی این بار پاسخ این است:ما مجوز می دهیم شما از طریق محاکم قضایی پیگیر حقوق خود باشید.
و شرکت ماهور اثر را منتشر می کند و سیاه ترین روز زندگی حرفه ای ام به لحاظ تضییع حقوق مادی و معنوی من رقم می خورد.
به راستی ما در چه فضایی زندگی می کنیم؟ چه کسی باید حامی حقوق هنرمندان این سرزمین باشد؟
چه کسانی به عنوان ناشرین با سابقهء موسیقی در این حوزه فعالند؟
آیا هرکسی فایل صوتی از هر هنرمندی دارد حق انتشار دارد و هنرمندان باید از این پس در محاکم قضایی جلو میز قاضی چانه زنی کنند تا حقوق خود را استیفا کنند؟؟
برای شرکت ماهور متاسفم. از شرکت محترمى که برای خرید آلبوم "صوفی" هفتصد هزار تومان به ما می پردازد و برای فروش یک کارتن صد تایی از همان سی دی به خودمان یک ملیون و دویست هزارتومن مطالبه می کند شاید بیش از این انتظاری نباشد.
بله به راستی که چهارشنبه بیستم آبان یکی از سیاه ترین روزهای زندگی هنری من بود…

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید.
Telegram.me/Ganja2Music