بابک جهانبخش هم کنسرت؛ هم تک آهنگ؛ هم آلبوم! 
نویسنده خبر : مهشاد عرب

بابک جهانبخش هم کنسرت؛ هم تک آهنگ؛ هم آلبوم! 

مهشاد عرب ۵ بهمن ۱۳۹۴ 0 نظر
کد خبر : 741619
بازدید : 19180
1 likes
خلاصه خبر : تور كنسرت هاى داخلى بابك جهانبخش با شروع فصل سرما گرم تر از هميشه ادامه دارد...
متن خبر :

 

مدیریت زمان

بابک جهانبخش هم کنسرت؛ هم تک آهنگ؛ هم آلبوم! 

تور کنسرت هاى داخلى بابک جهانبخش با شروع فصل سرما گرم تر از همیشه ادامه دارد. نکته قابل توجه اینجاست که در ماه گذشته دو تک آهنگ هم از این خواننده فعال و پر انرژى منتشر شده! "مثل همه" با آهنگسازى و تنظیم انوشیروان تقوى و "به کسى چه"با تنظیم مسعود همایونى. "مثل همه" بر خلاف تب ترانه هاى مثبت که مسرى هم بوده ترانه مثبتى ندارد اما یک عاشقانه غمگین و دلنشین است که در زمان اجرا در کنسرت ٢۴ و ٢۵ دى ماه تهران با اقبال عمومى خوبى هم مواجه شد؛ و این نکته قابل تأملى است که مى تواند نشان از آن داشته باشد که ترانه هاى مثبت محض که عارى از اتفاق خاص یا سناریوى خاطره انگیزى هستند؛ عمر چندانى ندارند و چندان جایى در دل مخاطب باز نمى کنند و به قول معروف تاریخ مصرف دارند. شاید زمان آن رسیده که خواننده ها هم تب مثبت صرف خواندنشان فروکش کند و نگاه ویژه ترى به داستان ترانه هایى که مى خوانند داشته باشند. نکته دیگرى که شایان توجه است آهنگسازى این اثر است که بعهده انوشیروان تقوى بوده و از آنجا که بابک جهانبخش اغلب خواننده ملودى هاى خودش مى باشد این موضوع صحه مى گذارد بر توانایى هاى این آهنگساز و اطمینان جهانبخش به کار انوشیروان تقوى که از اعضاى اصلى گروهش نیز مى باشد. 
"به کسى چه" دومین اثر منتشر شده از بابک جهانبخش در ماهى که گذشت با یک پیش درآمد٣٠ ثانیه اى در نوع خودش قابل توجه است. بهانه اکثر خواننده ها و تنظیم کننده ها در پاسخ به آثارى که مقدمه اى موسیقیایى و شورانگیز براى شروع آهنگشان در نظر گرفته نشده؛ کم حوصلگى شنونده براى شنیدن آهنگ و عجله اى است که در عصر تکنولوژى براى دسترسى به آنچه نظرشان را تأمین کند است. اما انگار جهانبخش و همایونى این بهانه ها را کنار گذاشته و با مقدمه ى مفصلى که براى این قطعه درنظر گرفته اند چندان ترسى هم براى از دست دادن مخاطبشان نداشته اند! بابک جهانبخش با انبوهى از دنبال کنندگان در فضاهاى مجازى از جمله اینستاگرام و کانال تلگرام تا حدود زیادى توانایى ریسک کردن و تغییر روندهایى از این دست را دارد چرا که ترسى براى از دست دادن موقعیت کنونى اش ندارد و بعید به نظر مى رسد طرفداران این خواننده خوش نام به دلیل تکرارى نبودنِ خواننده محبوبشان از حمایت از  او دست بردارند! "به کسى چه" که پیش از این منتشر شده بود؛ این بار با تنظیم متفاوتى از مسعود همایونى که نوازنده گیتار الکترونیک گروه جهانبخش هم مى باشد؛ در گرماگرم کنسرتهاى این خواننده منتشر شد تا همه را متعجب سازد!
 جهانبخش که گروهى از بهترین، قدیمى ترین و نام دار ترین نوازنده هاى ایران را با خود همراه ساخته از توانایى هاى اعضاى کاربلد گروهش در ساخت و تنظیم موسیقى آثارش بهترین بهره را مى برد و این نکته پاسخى است خوب به این که او چگونه مى تواند تا این حد فعال باشد و در بحبوحه کنسرت هایش دو آهنگ هم منتشر کند! 
 از تمامى این ها که بگذریم مى رسیم به زمان انتشار آلبوم جدید جهانبخش که به گفته خودش اوایل سال آینده منتشر خواهد شد. مدیریت زمان؛ دانشى است که خواننده اى مثل جهانبخش دارد و این عامل مى تواند یکى دیگر از دلایل توفیق این خواننده پر رنگ و پر کار باشد.

 

 

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید.
Telegram.me/Ganja2Music