اولین کنسرت «دامون نوردین» در زادگاه مادری اش؛ «نیشابور»
نویسنده خبر : Admin
خلاصه خبر : این کنسرت در حالی برگزار شد که «دامون» قطعاتی از نخستین آلبومش که «رنگ خورشید» نام داشت را به همراه گلچینی از بهترین تک قطعه هایش و البته آثاری از آلبوم «بی تکرار» که قرار است بهار سال 95 پس از رونمایی، منتشر شود را همراه با «دامون بند» در میان استقبال قابل توجه همشهریانش به روی صحنه برد...
متن خبر :

 

دامون نوردین» پس از 9 سال در زادگاهش، طی دو سانس در سینما فیروزه نیشابور به روی صحنه رفت

این کنسرت در حالی برگزار شد که «دامون» قطعاتی از نخستین آلبومش که «رنگ خورشید» نام داشت را به همراه گلچینی از بهترین تک قطعه هایش و البته آثاری از آلبوم «بی تکرار» که قرار است بهار سال 95 پس از رونمایی، منتشر شود را همراه با «دامون بند» در میان استقبال قابل توجه همشهریانش به روی صحنه برد. 
این گروه، از دو روز قبل از تاریخ اجرا با مستقر شدن در یکی از هتل های مشهد به تمرین پرداختند و نوازندگانی از خراسان رضوی همچون مهدیار رضایی (گیتار الکتریک)، رضا رشیدنژاد (پیانو) و فریدون فرهادی (گیتار باس) نیز با آن ها همراه شدند.  
به دلیل حساسیت نوردین روی صدادهی و نورپردازی خوب، گروه صدابرداری و نورپردازی به مدیریت «محمد فدایی» (که ایشان یکی از صدابرداران برجسته ایران هستند) نیز همراه گروه بودند تا مشکلات احتمالی را رفع کنند. 
نکته قابل توجه دیگر در این گروه، حضور پدر دامون، آقای مجید نوردین به عنوان نوازنده درامز بود که در حین اجرا نیز وقتی پدر و پسر قطعاتی را به صورت دونوازی درام و پیانو با هم نواختند، بسیار مورد تشویق واقع شدند.  
با وجود سرمای نسبی هوا در روز 29 بهمن، علاقمندان زیادی قبل از آغاز هر سانس (ساعت های 18 و 21 ) خود را به سالن رسانده بودند. 
پس از آغاز سانس اول، زمانی که دامون نوردین به همراه گروهش به روی صحنه آمدند، با خاموش شدن چراغ های سالن سینما فیروزه نیشابور، ، بر روی نمایشگرها، موزیک ویدئویی از نوازندگی پیانو توسط دامون و اجرای تک قطعه «نفرین» و مراسم ساخت کلیپ این اثر با دکلمه خوانی حسن جوهرچی و صحبت های ایمان حجت در این باره، نمایش داده شد و در همین زمان گروه نیز آماده ارائه برنامه خود شد. 
«جون پناه»، «هوای تو»، «حرف آخر»، «خیلی عزیزی»، «سرود نیشابور»، «نفرین» (که با اجرای سه نفره فیروز ویسانلو، مهرداد عالمی و نوازندگی خواننده همراه بود)، «حال من بی تو»، «اندوه رفتن»، «ستاره ونوس»، «تویی یا من» قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند. 
قطعه «نیشابور» که به عنوان سرود رسمی این شهر با شعری از خدابخش صفا دل و آهنگسازی احمد بیان ساخته شده است، هنگام اجرا با تشویق بسیار زیاد حضار و همخوانی آن ها مواجه شد. 
لازم به ذکر است، فیروز ویسانلو (گیتار آگوستیک)، حسین شریفی (ترومبون)، علی ضرابی (ترومپت)، مهراد عالمی (ویلنسل)، آرمین قضائی، مهدی جوان بخت و دانیال جورابچی (ویولن) منتخبی از نوازندگان ارکستر سمفونیک بودند که بر روی صحنه در کنار دامون نوردین هنرنمایی کردند.
همچنین مجید نوردین (درامز)، فریدون فرهادی (گیتار باس)، مهدیار رضایی (گیتار الکتریک)، رضا رشیدنژاد (پیانو) و امیر اثنی عشری (پرکاشن) نیز اعضای ارکستر «دامون بند» را تشکیل می دادند. 
گفتنی ست، در سانس اول این کنسرت شهریار صفاجو (گوینده توانای رادیو ایران)، حسن جوهرچی و شهروز ابراهیمی و در سانس دوم ناصر چشم آذر و همسرشان به عنوان مهمان حضور داشتند. 
بهنام میراحمدی و مهرشاد مولایی نیز به ترتیب به عنوان تهیه کننده و مدیر تبلیغاتی در اجرای رسمی دامون نوردین در نیشابور با وی همکاری داشتند. 
در بیوگرافی این خواننده آمده است: «دامون نوردین متولد 16 آذر 1359 است که ساز زدن را از کودکی ابتدا نزد پدرش مجید نوردین آموخت و پس از آن، نواختن پیانو را به صورت حرفه ای از اساتید بزرگ این هنر فرا گرفت. از بدو ورود به مدرسه در گروه های هنری فعالیت چشمگیری داشت و از سن نه سالگی اداره گروه سرود مدرسه را به عهده گرفت و خود با وجود سن کم و جثه کودکانه اش به عنوان نوازنده و رهبر گروه فعالیتش را ادامه داد.
در سنین نوجوانی نواختن سازهای دیگری از جمله گیتار بیس و درامز را به صورت حرفه ای آموخت و از آغازین سال های جوانی به همراه پدر کنسرت های بسیاری را در شهرهای مختلف با نام گروه هنری «دامون» بنا گذاشت و به طور همزمان حرفه آهنگسازی و تنظیم کنندگی را دنبال می کرد.
در سال های 1378 تا 1383 کنسرت هایش به لحاظ کمیت و کیفیت به اوج خود رسید.
از سال 1384 به حرفه و هنر صدابرداری و میکس و مسترینگ روی آورد و اولین استودیو خود را راه اندازی کرد که اولین آلبوم موسیقی او با نام «رنگ خورشید» در این استودیو ضبط و میکس و مسترینگ شد.
وی در طول این سال ها با جدیت هنر آهنگسازی و تنظیم کنندگی را در کنار فعالیت های استودیویی اش دنبال کرده و برای هنرمندان بسیاری آهنگسازی و تنظیم نموده است.
دومین آلبوم او با نام «بی تکرار» مراحل کسب مجوز را طی کرده و اوایل سال آتی منتشر خواهد شد. همچنین تور کنسرت های «دامون نوردین» از زادگاهش، نیشابور آغاز شده و به زودی در تمامی شهرها شاهد برگزاری کنسرت این خواننده خواهیم بود.  


* در ادامه می توانید عکس های این کنسرت را از نگاه دوربین «سینا حسین پور» ببنید:

برای دانلود فایل زیپ عکس ها کلیک کنید

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید.
Telegram.me/Ganja2Music