همایون شجریان با سهراب پورناظری در فیلم رگ خواب بزودی همکاری می‌کند
نویسنده خبر : Amir Hasan Keynejad

همایون شجریان با سهراب پورناظری در فیلم رگ خواب بزودی همکاری می‌کند

Amir Hasan Keynejad 5 سپتامبر 2016 0 نظر
کد خبر : 780400
بازدید : 20321
3 likes
خلاصه خبر : ششمین همکاری سهراب پورناظری ، حمید نعمت‌الله و همایون شجریان ، در ساخت موسیقی فیلم ایرانی رگ خواب ...
متن خبر :

 

ششمین همکاری «سهراب پورناظری» با «حمید نعمت‌الله» ، در ساخت موسیقی فیلم ایرانی «رگ خواب» در حالی رخ می‌دهد که این آهنگساز جوان از حضور «همایون شجریان» به عنوان خواننده بهره برده است موسیقی این اثر دارای دو قطعه‌ی باکلام است که علاوه بر تیتراژ ، در فضای فیلم نیز از آن بهره گرفته می‌شود .

 

آثارِ باکلامِ این اثر برگرفته از شعرهای «حسین منزوی» و «مولانا» است و «پورناظری» بار دیگر از فضاهایی خاص در آهنگسازی قطعات باکلام بهره برده است، اگرچه به خاطر فضای کلاسیک فیلم که تا حدودی متاثر از فیلم‌های دوران کلاسیک اروپاست، در بخش‌هایی از موسیقی متن اثر، از ارکستراسیون غربی بهره گرفته شده است؛ این در حالی است که «پورناظری» برای ساخت موسیقی «رگ خواب»، برای اولین بار از یک تیم آهنگسازی متشکل از آهنگسازان ایرانی و بین‌المللی بهره برده است؛ اتفاقی که در سینمای خارج از ایران بارها تجربه شده است؛ اما این برای اولین بار است که در سینمای ایران از آن بهره گرفته می‌شود

 

آخرین تجربه‌ همکاری «پورناظری» و «نعمت‌الله» موسیقی فیلم «آرایش غلیظ» بود که با واکنش‌های متفاوتی همراه شد. آخرین همکاری مشترکِ میان «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» نیز در قالبِ آلبوم تصویری «خداوندان اسرار» به زودی منتشر می‌شود. لیلا حاتمی و کوروش تهامی دو بازیگر نقش اصلی «رگ خواب» هستند که در ابتدا با نام «مینا» پروانه ساخت گرفت. فیلمنامه این اثر را «معصومه بیات» نوشته است و خود نعمت الله تهیه‌کنندگی آن را عهده دارد. «پورناظری» و «نعمت‌الله» پیش از این در آثاری چون «بی‌پولی» و «آرایش غلیظ» و همین‌طور سریال «وضعیت سفید»، همکاری داشته‌اند .

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید .

Telegram.me/Ganja2Music_com

تبلیغات