آلبوم «مارال» منتشر می‌شود
نویسنده خبر : Admin

آلبوم «مارال» منتشر می‌شود

Admin 15 آبان 1395 0 نظر
کد خبر : 791421
بازدید : 13505
خلاصه خبر : آلبوم موسیقی بی کلام «مارال» اثر تازه ای از «هامون بهرامی مقدم» با همراهی «مصباح قمصری» به زودی منتشر و با تیراژ گسترده در سراسر کشور در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت...
متن خبر :

 

آلبوم موسیقی بی کلام «مارال» اثر تازه ای از «هامون بهرامی مقدم» با همراهی «مصباح قمصری» به زودی منتشر و با تیراژ گسترده در سراسر کشور در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت.

آلبوم «مارال»، شامل 7 قطعه با عناوین «نازلی»، «جستجو»، «پروانه»، «انعکاس»، «مارال»، «شونه به سر» و «آزادی» است که به آهنگسازی «هامون بهرامی مقدم»، نوازندگی این هنرمند و «مصباح قمصری» به اجرا در آمده است.

بهرامی مقدم در این مجموعه به نوازندگی سنتور و قمصری به نوازندگی بم کمان و سازهای کوبه ای پرداخته اند و همچنین تنظیم خط باس و کوبه ای، میکس و مسترینگ و تولید اثر نیز بر عهده ی مصباح قمصری بوده است. این مجموعه در دو استودیوی «استیج» و «گات» به ضبط رسیده است و «احسان نیک فرجام» در ارائه ی عکس جلد و «بهارک عباس زاده» در طراحی آن، همکاری داشته اند.

سازنده ی اثر در یادداشتی، ضمیمه ی آلبوم نوشته است: «سنتور نوازی در صد سال گذشته تجربه های متفاوتی را پشت سر گذاشته است. موسیقی دانان و نوازندگان کوشیده اند تا با شیوه های مختلف نوازندگی و رویکرد های گوناگونی همچون توجه به موسیقی کلاسیک غربی و یا نگاه های بومی و ملی به ارزش های این ساز بی افزایند و باعث تغییر در تکنیک ها و شیوه های اجرایی آن شده و آن را در مسیر تکامل قرار دهند. این تغییرات از سویی با انتقاد و از سوی دیگر با تشویق های شنوندگان متخصص و دوستداران این ساز اصیل ایرانی روبه رو بوده است. این اثر می کوشد فارغ از جهت گیری های خاص در نوازندگی یا ملودی پردازی با مخاطب عصر خود ارتباط برقرار کند. استفاده از صدای بم کمان که دارای شخصیت مستقل است، در ضمن همراهی سنتور، ذهن شنونده را متوجه خود می سازد و هم چنین خط کوبه ای میان صدای این دو پیوند ایجاد می کند و باعث تحرک بیشتر ملودی ها می شود.»

شایان ذکر است که «هامون بهرامی مقدم»، فارغ التحصیل دانشگاه عالی موسیقی می باشد که آهنگسازی آلبوم موسیقی «عبور از مه» به خوانندگی «علی زند وکیلی»، همکاری با گروه های مختلف موسیقی و اجرای کنسرت های داخلی و خارجی را در کارنامه ی هنری خود دارد.

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید .

Telegram.me/Ganja2Music_com