فریدون شهبازیان : راضی نیستم ساخته‌هایم «پیشواز» تلفن همراه شود
نویسنده خبر : Admin
خلاصه خبر : فریدون شهبازیان آهنگساز پیشکسوت موسیقی و رهبر ارکستر ملی ایران با اشاره به حاشیه‌های چند روز اخیر پخش آثارش در آوای انتظار تلفن‌های همراه بیان کرد...
متن خبر :

 

فریدون شهبازیان آهنگساز پیشکسوت موسیقی و رهبر ارکستر ملی ایران با اشاره به حاشیه‌های چند روز اخیر پخش آثارش در آوای انتظار تلفن‌های همراه بیان کرد: «متاسفانه چندی پیش یک اپراتور تلفن همراه بدون اینکه بداند آثار متعلق به چه هنرمندی است نسبت به پخش کارهایم در بخش آوای انتظار اقدام کرده بود که این کار موجب اعتراضم در این زمینه شد زیرا من یکی از معدود آهنگسازانی هستم که هیچکدام از آثارم را واگذار نکردم و حقوق تمامی آنها متعلق به خودم است. به عبارتی مجوز این آثار توسط خودم دریافت شده و بعد در اختیار شرکت‌های مختلف توزیع و نشر آثار موسیقایی قرار گرفته است.»

او افزود: «این منصفانه نیست که شرکت‌ها بدون اجازه قانونی آهنگساز، آثار را به موسسات دانلود و پخش آثار موسیقایی واگذار کنند و آن‌ها نیز به تبع این موضوع کارها را به اپراتورها بدهند. به هر حال بعد از مصاحبه‌ای که من در اعتراض به پخش آثارم در آوای انتظار داشتم فردی از اپراتور مورد نظر تماس گرفت و قول داد که بعد از ۴۸ ساعت اعلام کند که چه شرکت سی پی(ارائه دهنده محتوا) آثارم را در اختیار آن‌ها قرار داده اما بعد از ۴۸ ساعت جوابیه‌ای از سوی آن موسسه منتشر شد که در شان هنر و هنرمندان نبود.»

این آهنگساز پیشکسوت تصریح کرد: «بنده از مدیران ارشد این موسسه ناراضی‌ام و از آن‌ها می‌پرسم که آیا نباید به همکاران خود در روابط عمومی توصیه کنند که شیوه برخورد مناسبی داشته باشند. جالب اینکه وقتی دیگر خوانندگان هم درباره این موضوع شکایتی می‌کنند آن‌ها را به پاسخی که به من دادند ارجاع می‌دهند. به هر روی من مشغول پیگیری موضوع هستم.»

شهبازیان در پایان عنوان کرد: «من در طرح چنین شکایتی به دنبال منافع مادی نیستم بلکه می‌خواهم در این حوزه یک اقدام عملی صورت گیرد تا حقوق معنوی و حتی حقوق مادی هنرمندان پایمال نشود. این موضوع فقط درباره یک اپراتور نیست بلکه حرف اصلی موضوعی کلی است که باید منتج به پرداخت کامل حق هنرمند با در نظر گرفتن تمامی جوانب باشد. این ماجرا در رادیو آوا نیز اتفاق افتاده و چون کسی زورش به صدا و سیما نمی‌رسد بنابراین مجبوراند دراین زمینه سکوت کنند. بنده زمانی که در واحد موسیقی سازمان صدا و سیما مشغول به فعالیت بودم اجازه نمی‌دادم کارهای مربوط به موسیقی پاپ بدون تصویب شورا پخش بشود ولی این موضوع دیگر پیگیری نمی‌شود.»

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید .

Telegram.me/Ganja2Music_com