آلبوم «مارال» منتشر شد
نویسنده خبر : Admin

آلبوم «مارال» منتشر شد

Admin 1 دی 1395 0 نظر
کد خبر : 803573
بازدید : 16028
خلاصه خبر : آلبوم موسیقی بی کلام «مارال» اثر تازه ای از «هامون بهرامی مقدم» با همراهی «مصباح قمصری»، منتشر و با تیراژ گسترده در سراسر کشور در دسترس مخاطبین قرار گرفت...
متن خبر :

 

اثر تازه ای از «هامون بهرامی مقدم» با همراهی «مصباح قمصری»
آلبوم «مارال» منتشر شد

آلبوم موسیقی بی کلام «مارال» اثر تازه ای از «هامون بهرامی مقدم» با همراهی «مصباح قمصری»، منتشر و با تیراژ گسترده در سراسر کشور در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

آلبوم «مارال»، شامل 7 قطعه با عناوین «نازلی»، «جستجو»، «پروانه»، «انعکاس»، «مارال»، «شونه به سر» و «آزادی» است که به آهنگسازی «هامون بهرامی مقدم»، نوازندگی این هنرمند و «مصباح قمصری» به اجرا در آمده است.

بهرامی مقدم در این مجموعه به نوازندگی سنتور و قمصری به نوازندگی بم کمان و سازهای کوبه ای پرداخته اند و همچنین تنظیم خط باس و کوبه ای، میکس و مسترینگ و تولید اثر نیز بر عهده ی مصباح قمصری بوده است. این مجموعه در دو استودیوی «استیج» و «گات» به ضبط رسیده است و «احسان نیک فرجام» در ارائه ی عکس جلد و «بهارک عباس زاده» در طراحی آن، همکاری داشته اند.

سازنده ی اثر در یادداشتی، ضمیمه ی آلبوم نوشته است: «سنتور نوازی در صد سال گذشته تجربه های متفاوتی را پشت سر گذاشته است. موسیقی دانان و نوازندگان کوشیده اند تا با شیوه های مختلف نوازندگی و رویکرد های گوناگونی همچون توجه به موسیقی کلاسیک غربی و یا نگاه های بومی و ملی به ارزش های این ساز بی افزایند و باعث تغییر در تکنیک ها و شیوه های اجرایی آن شده و آن را در مسیر تکامل قرار دهند. این تغییرات از سویی با انتقاد و از سوی دیگر با تشویق های شنوندگان متخصص و دوستداران این ساز اصیل ایرانی روبه رو بوده است. این اثر می کوشد فارغ از جهت گیری های خاص در نوازندگی یا ملودی پردازی با مخاطب عصر خود ارتباط برقرار کند. استفاده از صدای بم کمان که دارای شخصیت مستقل است، در ضمن همراهی سنتور، ذهن شنونده را متوجه خود می سازد و هم چنین خط کوبه ای میان صدای این دو پیوند ایجاد می کند و باعث تحرک بیشتر ملودی ها می شود.»

شایان ذکر است که «هامون بهرامی مقدم»، فارغ التحصیل دانشگاه عالی موسیقی می باشد که آهنگسازی آلبوم موسیقی «عبور از مه» به خوانندگی «علی زند وکیلی»، همکاری با گروه های مختلف موسیقی و اجرای کنسرت های داخلی و خارجی را در کارنامه ی هنری خود دارد.

علاقه مندان برای تهیه آلبوم «مارال» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

 

 

 

 

برای دسترسی سریع به آهنگهای جدید و اخبار به کانال تلگرامی گانجاموزیک بپیوندید .

Telegram.me/Ganja2Music_com