گروه شیلر میزبان نُه هزار ایرانی شد
نویسنده خبر : Admin

گروه شیلر میزبان نُه هزار ایرانی شد

Admin ۲۲ آبان ۱۳۹۸ 0 نظر
کد خبر : 949237
بازدید : 5277
0 likes
خلاصه خبر : کنسرت گروه موسیقی شیلر، روزهای ۱۶، ۱۷ و ۲۰ آبان ماه سال جاری درحالی در تالار وزارت کشور برگزار شد که این گروه بین المللی میزبان حدود نه هزار مخاطب ایرانی بود...
متن خبر :

 

 

اجرایی مطابق استانداردهای جهانی در پایتخت
گروه شیلر میزبان نُه هزار ایرانی شد

کنسرت گروه موسیقی شیلر، روزهای ۱۶، ۱۷ و ۲۰ آبان ماه سال جاری درحالی در تالار وزارت کشور برگزار شد که این گروه بین المللی میزبان حدود نه هزار مخاطب ایرانی بود.
به گزارش روابط عمومی اجرا، گروه شیلر به سرپرستی کریستوفر فون دایلن طی سه شب با اجرا منتخبی از قطعات محبوب گروه به‌همراه قطعاتی از آلبوم جدید گروه با نام “صبح دم” به‌روی صحنه رفت.
این گروه که نخستین بار، پاییز سال ۹۶ برای اجرای کنسرت به ایران آمد و فروردین ماه امسال آلبومی با نام “صبح دم” را در همکاری هنرمندان ایرانی منتشر کرد؛ یکی از پرطرفدارترین گروه‌های موسیقی خارجی در بین مخاطبان ایرانی‌ست که توانسته با مخاطبانش برای سومین مرتبه دیدار کند.

کریستوفر فون دایلن، در آغاز اجرا ضمن خوشامدگویی، از حضور دوباره در ایران ابراز شادی و به فارسی، انگلیسی و آلمانی از حاضران تشکر کرد.
مخاطبان در این اجرا شاهد تصاویر و نورپردازی فوق‌العاده گروه در این اجرا بودند که فضای موسیقایی اجرا را قوی می‌کرد که به نسبت اجراهای پیشین این گروه تفاوت‌هایی داشت که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

آقای منوچهر کاشفی،یکی از نقاشان این مرز و بوم،و از شاگردان استاد ایرج شایسته پور با اهدای یکی از ارزشمند ترین هنرهای خود به این گروه،پیام قلبی ملت ایران را به قلب آلمان رساند.این تابلو که در سبک “اکسپرسیونیسم آبستره” خلق شده،با الهام از مجموعه قطعات شیلر به خصوص قطعه« new day» متولد شده است.
این اثر هنری بسیار مورد توجه اعضای گروه شیلر قرار گرفت و به سرعت توانست جای خود را در قلب اعضای گروه جا دهد به طوریکه تمامی اعضای این گروه در شبکه های اجتماعی از ملت ایران و آقای منوچهر کاشفی تشکر و این اجرا را یکی از به یادمندنی ترین اجراهای خود دانستند.

در این کنسرت قطعات بی کلام مانند I FEEL YOU, HARMONIA, RUHE, MITTERNACHT, ULTRAMARINE, SHANGIRI LA, BERLIN TEHRAN, BERLIN MOSKAU و چند قطعه دیگر اجرا شد.

اعضای گروه موسیقی شیلر به سرپرستی و آهنگسازی کریستوفر فون دایلن را ماسیمو بوونانو نوازنده درامز، الیور کلر نوازنده گیتار و سدریک مونیر نوازنده کیبورد تشکیل می‌دادند که در این اجرا به هنرنمایی پرداختند. همچنین تکنسین‌های بک‌لاینر، نور و صدا که همراه گروه به ایران آمدند؛ تلاش کردند تا اجرایی مطابق استانداردهای روز دنیا را به مخاطبان ایرانی ارائه دهند و به همین خاطر، مخاطبان موسیقی الکترونیک در ایران، تجربه اجرایی متفاوت از گروه شیلر را در تازه‌ترین کنسرت گروه شیلر در وزارت کشور داشتند‌.

کنسرت گروه موسیقی شیلر به همت “ریتم نو” در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۲۰ آبان ماه سال جاری برگزار شد.