طنین “عشق الهی” طرفداران عصار پس از سال‌ها انتظار
نویسنده خبر : Admin
خلاصه خبر : علیرضا عصار از عصر برترین های موسیقی پاپ ایران در بعد از انقلاب، پس از سال‌ها انتظار در دومین روز تابستان، گرما بخش فضای کنسرت‌های کنونی موسیقی پاپ شد. این کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران و به همت موسسه فرهنگی و هنری آوای هنر به مدیریت جناب آقای محمد جلیل‌پور برگزار شد.
متن خبر :

طنین “عشق الهی” طرفداران عصار پس از سال‌ها انتظار

علیرضا عصار از عصر برترین های موسیقی پاپ ایران در بعد از انقلاب، پس از سال‌ها انتظار در دومین روز تابستان، گرما بخش فضای کنسرت‌های کنونی موسیقی پاپ شد. این کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران و به همت موسسه فرهنگی و هنری آوای هنر به مدیریت جناب آقای محمد جلیل‌پور برگزار شد.

به طور کلی، عصار به نحوی صحیح نشان داد موسیقی پاپ با اجرای زنده به چه معناست، و اجرای او دوران اجراهای بزرگ پاپ در اوایل دهه هشتاد خورشیدی را تداعی می کرد.

رهبری ارکستر علیرضا عصار بر عهده پویا نیک‌پور با تجربه بود، و نوازندگان بزرگی او را همراهی می‌کردند که هر یک به تنهایی، توانایی رهبری یک ارکستر پاپ را در حد کاملا استانداردی داشتند.
از جمله این نوازندگان میتوان به همایون نصیری نوازنده پرکاشن و سرپرست گروه دارکوب اشاره کرد، از سوی دیگر مسعود همایونی که حال میتوان او را از پیشکسوتان در نوازندگی گیتار الکتریک قلمداد کرد، و همین‌طور میلاد عالمی ویلنیست که سرپرست کوارتت زهی این کنسرت نیز بود، نکته قابل توجه در این ارکستر اهمیت دادن به بانوان هنرمند بود که حضار شاهد درخشش ترگل خلیقی با ساز تار و کیمیا خانزادی از اعضای گروه کر در بک وکال ( زیر صدای خواننده ) بودند.

در مبحث صدابرداری این کنسرت ، از نظر فنی توجه خاصی صورت گرفته بود، زیرا صدابرداری زنده برای این نوع اجرا در سالن های غیر استاندارد در کشور ما نیز بسیار دشوار است و کمتر در کنسرت های پاپ مورد اهمیت قرار می‌گیرد، در مورد جلوه های بصری این کنسرت توجه خاصی به کادر درمان شده بود و عصار نیز قطعه‌ای را به این قشر زحمت کش تقدیم کرد.

در مجموع می توان گفت علیرضا عصار پس از سال ها غیبت بر روی صحنه، دست پر به اسقبال هواداران خاص خود آمد و در ژانر خود استاندارد ترین اجرای پاپ این روزها مارکت موسیقی ایران را ارائه کرد.

 

رسانه خبری موسیقی گنج نوا
مجموعه گنج نوا (گانجا2موزیک) پایگاهی جهت اطلاع رسانی اخبار، گزارشها و تصاویر کنسرتها میباشد.
هیچ چیز در این دنیا به اندازه تلاش و پشتکار باعث رشد و موفقیت نمی‌ شود گنج نوا نیز با بهره مندی از عکاسان و خبرنگاران حوزه موسیقی و با تلاش و پشتکار سعی در پیشرفت موسیقی کشور دارد.
برچسب ها