کنسرت علیرضا قربانی دی ماه ۱۴۰۲
نویسنده خبر : گزارش: امیر علی همتی و فاطیما نادی

کنسرت علیرضا قربانی دی ماه ۱۴۰۲

گزارش: امیر علی همتی و فاطیما نادی 7 ژانویه 2024 0 نظر
کد خبر : 1078175
بازدید : 378
236 پسند
خلاصه خبر : جدیدترین اجرا از مجموعه اجراهای خنیاگر محبوب این روزها، «علیرضا قربانی» با حمایت کم نظیر هواداران در حالی به روی صحنه رفت که از روزهای قبل هواداران تماشای این اجرا ساعت های زیادی را صرف انتظار برای تهیه بلیط این اجرا کرده بودند.
متن خبر :

شب برخورد عشق با هنر تصویر و صدا

جدیدترین اجرا از مجموعه اجراهای خنیاگر محبوب این روزها، «علیرضا قربانی» با حمایت کم نظیر هواداران در حالی به روی صحنه رفت که از روزهای قبل هواداران تماشای این اجرا ساعت های زیادی را صرف انتظار برای تهیه بلیط این اجرا کرده بودند.استقبال از اجراهای دی ماه ۱۴۰۲ قربانی شاید به دلیل استقبال بی نظیر تور تابستانی این خواننده محبوب است که از تاریخ ۷ دی ماه سال جاری آغاز و تا تاریخ ۲۲ این ماه ادامه دارد که پس از آن با تور دوم قربانی از تاریخ ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲/ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۴، پازل اجراهای بین المللی ایشان در کشور استرالیا تکمیل خواهد شد.

در ابتدای اجرا، اولین صحنه ای که به چشم میخورد، چیدمان جذاب دقیق و کامل جایگاه نوازندگان و در مرکز صحنه اجرا جایگاه خود علیرضا قربانی دیده می‌شود که با نورپردازی قرمز رنگ، چشم‌نوازتر به چشم می آید. از نکات قابل توجه دیگری که درمورد نورپردازی می توان اشاره کرد، چیدمان نورهای سالن بود که به جز نور صحنه، نورپردازی مجزایی به شمت جایگاه تماشاگران بود که هاله ای از نور صحنه را به صورت زیبایی به سمت تماشاگران روانه می کرد.

در ابتدای اجرا و پس از خوش آمد گویی خواننده، دکلمه بسیار زیبای از زنده یاد استاد ابتهاج (عشق آزادیست، عشق آغاز آدمی زادیست ، عشق آتش به سینه داشتن است) در سالن پخش شد.

در ادامه و در تمامی تصنیف هایی که اجرا می شد شاهد تصاویری گرافیکی زیبایی در بخش دیوار ویدیویی پشت خواننده بودیم که حس قطعات را به خوبی به مختطب منتقل میکردند و مکمل بسیار خوبی برای اجرای خواننده بودند.
در برخی از این تصاویر شاهد سازه های باستانی و تاریخی ایرانمان، همچنین رقص سماع بودیم که فضای زیبایی در در مقابل دیدگاه ترسیم می کردند. همچنین در نقطه مقابل تصاویر هوشمندانه مدرن گرافیکی نیز در لحظاتی به مخاطب عرضه می شد که نشان از خلاقیت و هنرمندی تیم این اجرا داشت و به زیبایی بیشتر و فضاسازی این اجرا کمک شایانی کرده بود.

بعد از به اتمام رسیدن هر قطعه شاهد تشویق بی وقفه تمام تماشاگران بودیم که نشان از اجرای خوب قربانی و گروه ارکستر ایشان داشت که رضایت بالای هوادارن را بر می انگیخت.این موضوع در جای جای اجرا تکرار شد که نشان از کیفیت بالای اجرا برای مخاطبان داشت.

قربانی برای حسن ختام این کنسرت، قطعه روزگار قریب را در نظر گرفته بود و با اشاره به همراهی بی نظیر مخاطبان در اجرا، موفقیت این قطعه را مدیون زحمات آقای ناصری و حمایت کم نظیر مخاطبان بر شمرد به طوریکه پس از اجرا و در انتهای این قطعه ۱۲ دقیقه ای که به زیبایی تمام و با همراهی بی نظیر تماشاگران خوانده شد، شاهد تشویق ۷ دقیقه ای تمامی حاضرین سالن و بدرقه زیبایی برای علیرضا قربانی بودیم.

اعضای گروه ارکستر قربانی را در این اجرا: تنظیم قطعات برای ارکستر: حسام ناصری، پیانو و سازهای الکترونیک: حسام ناصری، ویلن و کمانچه: سامان صمیمی،  تار و سه تار: هومن مهدویان، ویلن یک: امین عطایی، آرمین قضاتی، رایین نورانی، بهار فلسفی، برهان همتی، ویلن دو: آرش جامع، نگار فرجی، کوشا صرافی، سارا نادری، زهرا کریمی، ویولا: دانیال جورابچی، طناز اسدالهی، مهدی منادی، الهام عادلی‌زاده، ویلنسل: مسعود فیروزی‌نژاد، محمدحسین غریبی، پروشات زندآیین، سینا آذرآباد، فلوت: شقایق صادقیان، ابوا: حسام صدفی‌نژاد، هورن: نرگس تقی‌پور، هومان باقی، گیتار باس: دارا دارایی، پرکاشن: ذکریا یوسفی، شایان ریاحی تشکیل می دادند که به طور کلی شب کم نقص و جذابی را برای مخاطبین این اجرا رقم زدند.
همچنین کارگردانی و طراحی صحنه این کنسرت را فرید ناظرفصیحی، طراحی و مهندسی صدا را آرش پاکزاد، مدیریت فنی صدا و نور را بهنام شبستری و طراحی و اجرای نور را سینا سینایی بر عهده دارند.

اما در آخر، اجراهایی این چنین در عین حالی که کیفیت موسیقی عرضه شده را بالاتر می برد و حمایت کم نظیر هواداران را در پی دارد، به طور قطع رسالت خواننده را در تولید آثار فاخر و جذاب نیز بیشتر خواهد کرد.باسد منتظر ماند و دید که روند رو به رشد علیرضا قربانی به عنوان یکی از پرچمداران موج نوی موسیقی تلفیقی و سنتی ایرانی تا چه حد در دراز مدت میتواند این کیفیت را حفظ و در ادامه پیام آور صلح و دوستی نسل جدید مخاطبان با موسیقی اصیل ایرانمان شود.

انتهای گزارش/
گزارش: امیر علی همتی
تصاویر: فاطیما نادی

برچسب ها
رسانه خبری موسیقی گنج نوا
مجموعه گنج نوا (گانجا2موزیک) پایگاهی جهت اطلاع رسانی اخبار، گزارشها و تصاویر کنسرتها میباشد.
هیچ چیز در این دنیا به اندازه تلاش و پشتکار باعث رشد و موفقیت نمی‌ شود گنج نوا نیز با بهره مندی از عکاسان و خبرنگاران حوزه موسیقی و با تلاش و پشتکار سعی در پیشرفت موسیقی کشور دارد.
برچسب ها